Blog Haberler

Teknoloji GO > Haberler > Aksesuar > 2023’te En İyi Kulak İçi Kulaklıklar: Telefon Görüşmeleri İçin En İyiler
En Iyi Kulak Ici Kulakliklar

2023’te En İyi Kulak İçi Kulaklıklar: Telefon Görüşmeleri İçin En İyiler

2023’ün En İyi Bluetooth Kulaklıkları

Telefon görüşmeleri için en iyi kulak içi kulaklıklar hangileri?

Yıllar içinde yüzlerce kulak içi kulaklık test ettim ve birçok kulaklık telefon görüşmeleri için oldukça iyi olsa da, bu kategoride en üst performansa sahip birini seçmek zorunda olsam, tercihim Eylül ayında USB-C şarj ile güncellenen AirPods Pro 2 olurdu. Onları telefon görüşmeleri için iyi yapan şey, sesinizi net bir şekilde algılayabilmeleri ve aynı zamanda arka plan gürültüsünü iyi bir şekilde azaltabilmeleridir. Mikrofonların kalitesi ve miktarı ile onların yerleşimi, sesli arama performansındaki önemli faktörlerdir, ancak arka plan gürültüsünü filtreleyen sofistike algoritmalar da bir o kadar önemlidir, bu sayede sesinize odaklanmayı başarırlar.

Kulaklık ModeliKutu Boyutu (inç)Pil Ömrü (Saat)Gürültü EngellemeKulaklık UyumuProgramlanabilir Düğmeler
Apple AirPods Pro 2 USB-C0.94 x 0.86 x 1.226EvetKulak İçi0
Samsung Galaxy Buds 2 Pro3.94 x 3.94 x 0.795EvetKulak İçi0
Status Between 3ANC4.45 x 4.33 x 1.738.5EvetKulak İçi0
Apple AirPods 3. Nesil1.83 x 0.84 x 2.146HayırKulak İçi0
Google Pixel Buds Pro1.97 x 0.98 x 2.4911EvetKulak İçi0

Çoğu kulak içi kulaklık telefon görüşmeleri için makul bir şekilde çalışır. Ancak incelediğim tüm kulak içi kulaklıklar arasında, daha iyi sonuçlar elde eden ve telefon görüşmeleri sınıfının zirvesine çıkan birkaç tanesiyle karşılaşırım. Kulak içi kulaklıkları dünyanın en yoğun ve gürültülü şehirlerinden biri olan New York’un sokaklarında test ederim.

Genellikle telefon görüşmeleri için gürültü izole eden kulak içi kulaklıkları öneririm, çünkü sesi engelleyerek çağrıları daha iyi duymanıza yardımcı olurlar. Ancak, herkes kulaklarında uçları bulundurmayı sevmez, bu nedenle bu tarzı tercih edenler için birkaç açık kulak içi kulaklık da listemizde bulunmaktadır. Ayrıca, kulaklıklarınızı veya kulaklıklarınızı aynı anda iki cihazla eşleştirmenize olanak tanıyan çoklu nokta Bluetooth eşleştirmeyi ve kendi sesinizi kulaklıklarda ve kulaklıklarda konuşurken duymanıza olanak tanıyan sidetone gibi özellikleri de göz önüne alıyoruz.

Evden çalışmak için en iyi kulaklıkların da bir listesi bulunmaktadır, ancak bu derleme daha çok evde telefonunuzla değil, aynı zamanda bir bilgisayarla kullanma olasılığı daha yüksek olan “iş” veya “iş” kulaklıklarını içerir. Bazı kulaklıkların çekilebilir bir mikrofon boom’u bulunmaktadır.

Apple AirPods Pro 2 USB-C İncelemesi: Apple Kullanıcıları İçin Hala Zorlu Rakip

kulak ici kulaklikAirPods 3. Nesil
2023'te En İyi Kulak İçi Kulaklıklar: Telefon Görüşmeleri İçin En İyiler 1


Kutu Boyutu:
0.94 x 0.86 x 1.22 inç
Pil Ömrü: 6 Saat
Gürültü Engelleme: Evet
Kulaklık Uyumu: Kulak İçi
Programlanabilir Düğmeler: 0

Artıları

Muhteşem ses, gürültü engelleme ve sesli arama performansı

 • Apple’ın H2 çipi tarafından destekleniyor
 • Şarj kutusu, Find My için U1 çip ve dahili hoparlöre sahip
 • İyi tasarlanmış kontroller ve şimdi toz direncine sahip
 • Kaliteli şeffaflık modu
 • Spatial Audio
 • Apple’ın Vision Pro kulaklığı ile 20-bit/48 kHz Kayıpsız Ses Desteği

Eksileri

Diğer Apple cihazları ile yüksek çözünürlüklü ses desteği yok, sadece kulaklık için

 • Hala XL kulak ucu desteği yok

2023 için yeni olan AirPods Pro 2 MagSafe Şarj Kutusu (USB-C) modeli, geçen yılın Lightning modeline çok benziyor ve yakın fiyatlarda pazara girdi. Ancak, tamamen aynı değiller. İlk olarak, yeni kulak içi kulaklıklar ve şarj kutusu artan toz direnci ekler (IPX4 yerine IP54 derecesi). İkincisi, acil durumda iPhone 15’inizi dahil edilen USB-C kablosu ile USB-C AirPods’ları şarj etmek için kullanabilirsiniz. Ve son olarak ve en ilginç olarak, Apple, Apple’ın yaklaşan Vision Pro kulaklığı için 20-bit/48 kHz Kayıpsız Ses Desteği ekledi ve bu destekle birlikte Apple’ın “devrim niteliğinde kablosuz ses protokolü” geliştirdiğini duyurdu. Bazı blog yazarları ve YouTuber’lar, AirPods Pro 2’nin yeni bir “akustik mimari” içerdiğini belirttiler.

Bu, donanımsal bir değişiklik mi, yazılımsal bir değişiklik mi yoksa her ikisi birden mi belirsiz.

SES KALİTESİNDE İLERLEME: Apple’ın yeni H2 çipi tarafından desteklenen AirPods Pro 2, daha fazla işlem gücü sağlayarak aynı zamanda daha enerji verimli oluyor. Yeni çip, yeni düşük distorsiyonlu sürücülerle birleştirilmiş olup, daha iyi netlik ve derinlik sunan bir ses deneyimi sağlıyor. Bu, ses kalitesinde belirgin bir iyileşme sunar.

GÜRÜLTÜ ENGELLEMEDE ÇİĞİR AÇAN GELİŞMELER: İlk AirPods Pro için sesli arama performansı çok iyiydi ve şimdi daha da iyileşti, çünkü Apple mikrofonları yükseltti. Ayrıca, AirPods Pro 2, gürültü engelleme özelliği açıkken beşten altı saate çıkan ekstra bir pil ömrü ekler. Ayrıca, kulaklığın yerini bulmaya yardımcı olan bir sesi açan bir hoparlör de şimdi kutuda bulunuyor. ”Bul” üzerinden kulaklıklarınızın sizi gizlendiği durumlarda bile kolayca bulunmasını sağlar.


En İyi Samsung Kablosuz Kulaklık: Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Samsung Galaxy Buds 2 Pro
2023'te En İyi Kulak İçi Kulaklıklar: Telefon Görüşmeleri İçin En İyiler 2


Kutu Boyutu:
3.94 x 3.94 x 0.79 inç
Pil Ömrü: 5 Saat
Gürültü Engelleme: Evet
Kulaklık Uyumu: Kulak İçi
Programlanabilir Düğmeler: 0

Artıları

 • Çok iyi ses ve daha konforlu bir uyum
 • İyi gürültü engelleme ve sesli arama yetenekleri
 • Galaxy cihaz sahipleri için çeşitli ek özellikler

Eksileri

 • Biraz pahalı
 • Bazı temel özellikler yalnızca Samsung cihazları ile çalışır
 • Gerçek çok noktalı Bluetooth eşleştirme yok

Samsung Galaxy Buds 2 Pro, geliştirilmiş gürültü engelleme özelliği, çok iyi ses ve sesli arama performansı sunar. Ayrıca, uygun bir kurulumla Galaxy cihaz sahibiyseniz yüksek çözünürlüklü kablosuz ses akışını destekler. Ancak, en büyük güncellemeleri muhtemelen yeni tasarım ve daha küçük boyuttadır, bu da daha fazla kulağa daha iyi uyum sağlar. Ancak, biraz yüksek fiyatlarına ek olarak, tek dezavantajları bazı temel özelliklerinin yalnızca Samsung Galaxy cihazları ile çalışmasıdır.

Status Audio’s earbuds aren’t exactly the sleekest or most attractive earbuds you can buy, but if you don’t mind their utilitarian look and giant stems, you are getting an excellent sounding set of earbuds. The Between 3ANC, the company’s first noise-canceling earbuds, also do a good job muffling ambient sound, though they aren’t up to the level of the Bose QuietComfort 2 earbuds for noise-canceling prowess. They did perform very well in my voice-calling test, reducing much of the background noise around me in the streets of New York while picking up my voice clearly, or so callers told me.

While they have multipoint Bluetooth pairing — you can pair them to two devices simultaneously — they are missing a few features, including ear-detection sensors, and they only support the AAC audio codec (they’re equipped with Bluetooth 5.2), not LDAC or aptX. Some people with Android devices that support those codecs may not be thrilled with that, but, as I said, they sound quite good using AAC, offering clean sound with punchy bass and good clarity. That’s in part due to their driver design, and why the buds are on the larger side — they feature two balanced armature drivers, plus one 10mm dynamic driver in each earbud. 

Despite being heavier than earbuds like Apple’s AirPods Pro 2, they fit my ears comfortably and securely. Their case charges wirelessly and battery life is very good at up to 8.5 hours with ANC on. There’s also a transparency mode that sounds only OK, not great (a physical button on the earbuds activates it) and they have an IPX5 water-resistance rating, which means they can withstand a sustained spray of water. The companion app for iOS is fairly basic, but you can upgrade the firmware and tweak the sound profile with a customizable EQ option.

Üç Sürücülü En İyi Kablosuz Kulaklıklar: Status Between 3ANC

Status Between 3ANC
2023'te En İyi Kulak İçi Kulaklıklar: Telefon Görüşmeleri İçin En İyiler 3


Kutu Boyutu:
4.45 x 4.33 x 1.73 inç
Pil Ömrü: 8.5 Saat
Gürültü Engelleme: Evet
Kulaklık Uyumu: Kulak İçi
Programlanabilir Düğmeler: 0

Status Audio’nun kulaklıkları, satın alabileceğiniz en şık veya çekici kulaklıklar olmayabilir, ancak kullanışlı görünümleri ve dev kulaklıkları umursamıyorsanız, mükemmel sesli bir kulaklık setine sahip oluyorsunuz demektir. Şirketin ilk gürültü önleyici kulaklığı olan Between 3ANC, çevresel sesleri iyi bir şekilde bastırıyor, ancak Bose QuietComfort 2 kulaklıkları kadar gürültü önleme yeteneğine sahip değiller. New York sokaklarında yaptığım sesli görüşme testinde oldukça iyi bir performans sergiledi; çevremdeki arka plan gürültüsünün büyük bir kısmını azalttı ve benim sesimi net bir şekilde iletti, en azından arayanlar öyle söyledi.

**Multipoint Bluetooth eşleme özelliğine sahip olmalarına rağmen, iki cihaza aynı anda eşleştirebilirsiniz, birkaç özellik eksikleri var; kulak algılama sensörleri gibi, ve sadece AAC ses kodekini destekliyorlar (Bluetooth 5.2 ile donatılmışlar), LDAC veya aptX değil. Bu özelliklere sahip Android cihazları kullanan bazı kişiler bundan pek memnun olmayabilir, ancak dediğim gibi, AAC kullanarak oldukça iyi ses çıkarıyorlar; temiz ses, güçlü bas ve iyi netlik sunuyorlar. Bu, sürücü tasarımlarından kaynaklanıyor ve kulak içi kulaklıkların biraz daha büyük olmasının nedenlerinden biri – her kulaklıkta iki dengeleyici armatür sürücü ve birer adet 10mm dinamik sürücü bulunuyor.

Apple’ın AirPods Pro 2 gibi kulaklıklardan daha ağır olmalarına rağmen, kulaklarıma rahat ve güvenli bir şekilde oturuyorlar. Kutuları kablosuz şarj oluyor ve ANC ile 8.5 saate kadar iyi bir pil ömrü sunuyor. Ayrıca sadece iyi olan bir şeffaflık modu bulunuyor (kulaklıklardaki fiziksel bir düğme ile etkinleştirilir) ve IPX5 su direnci derecesine sahipler, yani sürekli bir su spreyine dayanabilirler. iOS için olan eşlik eden uygulama oldukça temel, ancak yazılımı güncelleyebilir ve özelleştirilebilir bir EQ seçeneği ile ses profiline ayar yapabilirsiniz.

En İyi Görüşme İçin Kulaklıklar: Apple AirPods 3. Nesil

AirPods 3. Nesil
2023'te En İyi Kulak İçi Kulaklıklar: Telefon Görüşmeleri İçin En İyiler 4


Kutu Boyutu:
1.83 X 0.84 X 2.14 inç
Pil Ömrü: 6 Saat
Gürültü Engelleme: Hayır
Kulaklık Uyumu: Kulak İçi
Programlanabilir Düğmeler: 0

Artıları

 • Daha iyi bas ve pil ömrü ile önemli ölçüde iyileştirilmiş ses
 • Görüşmelerde mükemmel performans
 • Apple kullanıcıları için spatial audio dahil güçlü özellik seti

Eksileri

 • AirPods Pro kadar güvenli oturmayabilir
 • Açık tasarım, sesin içeri girmesine ve dışarı çıkmasına izin verir

Yeni tasarımına bir göz atın, üçüncü nesil AirPods’un, muhtemelen düşündüğünüz ilk şey: “Bunlar, kulak uçları olmadan AirPods Pro’ya benzeyen şeylere benziyor.” Yanlış düşünmüş olmazsınız. İkiz kardeşlerden daha çok kardeş gibi olsalar da, AirPods 3, AirPods Pro’ya benzer bir şekle sahip, kısa gövdeleri ve Pro’nunkiyle aynı sıkıştırma kontrollerine sahiptir. Tasarım değişikliği dışında, AirPods 2. Nesil’den daha iyi uyacak şekilde tasarlanmış olan AirPods 3’ün en büyük değişikliği ses kalitesinde: Bu konuda büyük bir iyileşme var. Ayrıca, pil ömrü daha iyi ve AirPods 3 resmi olarak suya dayanıklıdır.

Açık kulaklıklar oldukları için bir miktar ses içeri girer, bu nedenle gürültülü ortamlarda dinleme ve arama yapma konusunda AirPods Pro 2 kadar iyi değiller. Ancak görüşmeler sırasında arka plan gürültüsünü güzel bir şekilde azaltır ve sesinizi net bir şekilde alır.

En İyi Kablosuz Kulaklık, Android Kullanıcıları İçin: Google Pixel Buds Pro

Google Pixel Buds Pro
2023'te En İyi Kulak İçi Kulaklıklar: Telefon Görüşmeleri İçin En İyiler 5


Kutu Boyutu:
1.97 x 0.98 x 2.49 inç
Pil Ömrü: 11 Saat
Gürültü Engelleme: Evet
Kulaklık Uyumu: Kulak İçi
Programlanabilir Düğmeler: 0

Artıları

 • Konik tasarım güvenli, göze çarpmayan ve rahat bir uyum sağlar
 • İyi ses, gürültü engelleme ve sesli arama performansı
 • Android kullanıcıları için güçlü özellik seti

Eksileri

 • Android kullanıcıları için aptX veya LDAC ses kodeklerini desteklemez
 • Bazı özellikler Apple kullanıcıları için mevcut değildir

Pixel Buds Pro, Google’ın aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ilk kulaklıklarıdır. Uzun bir süredir birçok gerçek kablosuz kulaklığın sahip olduğu bir özelliğe sahip oldukları için güzel, ancak Pixel Buds Pro’yu diğerlerinden ayıran ve onları düşünmeye değer kılan şey, özellikle Android kullanıcıları için olan benzersiz tasarımı ve kazanan uyumu. Bu, ses kalitesi ve gürültü engelleme önünde performanslarını artırmaya yardımcı olur. Sesli aramalar için tam anlamıyla elit olmasalar da aramalar için bir kulaklık olarak iyi bir performans sergilediler. Başlangıçta bazı özellikler eksikti – uzamsal ses ve beş bantlı ekolayzır – ancak her ikisi de yazılım güncellemeleri ile eklenmiştir.

Telefon ve Bilgisayarlar için tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir