Blog Haberler

Teknoloji GO > Haberler > Aksesuar > DJI Cep Boy Taşınabilir Kamerası – 1 inç Sensör ve Dönebilen Ekran ile Güncellendi
DJI

DJI Cep Boy Taşınabilir Kamerası – 1 inç Sensör ve Dönebilen Ekran ile Güncellendi

DJI‘nin 4K el kamerasını güncellemesinin üzerinden üç yıl geçti ve bu süre açıkça yeterli, çünkü Osmo Pocket üçüncü nesline giriyor – 1 inç sensör, dönebilen dokunmatik ekran, en son takip sabitleme teknolojisi ve önemli bir fiyat artışı ile geliyor.

Pocket mini kamera serisi, 2018’de 1/2.3 inç sensör etrafında şekillenen bir el kamerası ile başladı, birkaç yıl sonra Osmo adını kaybeden 2. versiyonu ile devam etti ve 1/1.7 inç sensör ve 4K video yeteneklerine sahipti. Osmo Pocket 3, bu sefer “zorlu ışık koşullarında bile eşsiz görüntü kalitesi” sunan 1 inç tip CMOS sensöre bir sıçrama daha ekliyor.

DJI 3
DJI Cep Boy Taşınabilir Kamerası - 1 inç Sensör ve Dönebilen Ekran ile Güncellendi 1

4K çözünürlükte kare hızı da artık 120 fps, Full HD için ise 240 fps, hızlı hareket eden nesnelerle başa çıkabilmek için tam piksel hızlı odaklama bulunuyor, 4x dijital zoom ile eyleme daha yakın olma vaat ediliyor.

DJI, 10-bit D-Log M ve 10-bit HLG renkleri içine işledi, bu da çok daha iyi dinamik aralık anlamına geliyor. Işık hassasiyeti ISO50 ila 6,400 arasında değişir, ancak bu, düşük ışıklı video için ISO16,000’e kadar genişletilebilir. Ve omnidirectional ses yakalama için üçlü mikrofon dizisi bulunuyor.

DJI Osmo Pocket 3

Yüz algılama ve dinamik çerçeveleme için ActiveTrack 6.0 ile üç eksenli mekanik stabilizasyon özelliklerine sahiptir. El kamerası dahili depolama eksikliğine sahip olmasına rağmen, fotoğraflar ve görüntüler microSD kart ortamına kaydedilir, ve post prodüksiyon sürecinde çoklu kamera senkronizasyonu için yerleşik bir timecode işlevi bulunur.

DJI 1
DJI Cep Boy Taşınabilir Kamerası - 1 inç Sensör ve Dönebilen Ekran ile Güncellendi 2

2 inçlik OLED ekran sadece öncekilerle karşılaştırıldığında büyük bir boyut iyileştirmesi değil, aynı zamanda portre modundan manzara moda otomatik olarak geçiş yapabilir ve bu modda kamerayı da otomatik olarak ayarlar. Şık. Ünite boyutu 139.7 x 42.2 x 33.5 mm (5.5 x 1.6 x 1.3 in) olarak artmış olsa da, adını hala haklı çıkarıyor. Bluetooth 5.2 ve 802.11ac Wi-Fi ile birlikte gelir. 1,300 mAh Li-Po batarya maksimuma çıkarıldığında, minik kamera 4K/60fps görüntülerin 116 dakika kadar kaydedebilir, ve USB-C üzerinden hızlı şarj desteği, kapasitenin %80’ine hızlı bir şekilde 16 dakikada kadar dolmasını sağlar. Osmo Pocket 3, koşar adım çekimlerinin yanı sıra bir web kamerası olarak da kullanılabilir.

Osmo Pocket 3, şu anda 519 ABD doları fiyatla satışa sunulmuştur, bu da önceki modelin 349 ABD doları olan lansman fiyatına oldukça bir artıştır. Aksesuarlar arasında filtreler ve geniş açılı lens takma, mini tripod, 24-bit/48-kHz ses için kablosuz mikrofon ve şarj arasında daha fazla kullanım süresi için bir pil sapı bulunmaktadır. Aşağıdaki video daha fazlasını sunmaktadır.

ÖzellikOsmo Pocket 3
Sensör Tipi1 inç CMOS
Video Çözünürlüğü ve Hızı4K/120fps, 1080p/240fps
Gelişmiş StabilizasyonEvet, 3 eksenli mekanik
Ekran Boyutu ve Türü2 inç, OLED, döner
Depolama KapasitesiMicroSD kart ile, dahili yok
Bağlantı SeçenekleriBluetooth 5.2, 802.11ac Wi-Fi
Batarya Kapasitesi ve Dayanma Süresi1,300 mAh Li-Po, 116 dakika 4K/60fps kayıt
Hızlı Şarj DesteğiEvet, USB-C ile %80 kapasiteye 16 dakikada ulaşır
Kullanım AlanlarıKoşar adım çekimler, web kamerası, vs.
Fiyat$519

Daha önce Fairphone kullandınız mı ? 10 Yıl güncelleme alacak olan Fairphone ile ilgili haber yazısına göz atın.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir