Blog Haberler

Teknoloji GO > Haberler > Telefon / PC > iPhone SE 4 Büyük Bir Tasarım Değişikliği İle Geliyor
iPhone SE 4 Büyük Bir Tasarım Değişikliği İle Geliyor

iPhone SE 4 Büyük Bir Tasarım Değişikliği İle Geliyor

Geçen yılın iPhone SE 3’ü, uygun fiyatlı tercih yapan kullanıcıları için güvenli bir seçenek sunmak amacıyla önceki modeline göre büyük bir yükseltme içermiyordu. Ancak yeni bir söylenti, Apple’ın uygun fiyatlı akıllı telefonunun bir sonraki sürümüyle tüm bunların değişebileceğini ve onu piyasadaki en iyi ucuz telefonlardan birine dönüştürebileceğini iddia ediyor.

MacRumors tarafından alıntılanan kaynaklara göre, iPhone SE 4, esasen iPhone 14’ün “modifiye” bir versiyonu gibi görünecek. Bu, Face ID, Dynamic Island ve ana ekran düğmesi olmayan bir tam ekran tasarımı anlamına gelir.

Peki iPhone SE 4 ile iPhone 14 Arasında Fark Var mı ?

Ancak rapora göre, iPhone SE 4, iPhone 14’ün tam bir kopyası olmayacak. Örneğin, iPhone 14’ten biraz daha hafif olacak, iPhone 14 172 g iken SE 165 g ağırlığıyla gelmesi bekleniyor.

Ağırlık azaltmanın bir kısmı, iPhone SE 4’ün arkasında iPhone 14’ün çift lensli kurulumu yerine tek bir 48MP kamera kullanacak olmasıyla ilgili olacak. Bu aynı zamanda maliyeti düşük tutmaya ve bütçe kullanıcıları için erişilebilir hale getirmeye yardımcı olacaktır.

iphonese 1
iPhone SE 4 Büyük Bir Tasarım Değişikliği İle Geliyor 1

iPhone 14 tasarımı, uygun fiyatlı telefonun iPhone 15’te olduğu gibi bir alüminyum şasi kullanacağı ve iPhone 14’ün düz kenarlarına sahip olacağı anlamına gelir. Alt kısımda bir USB-C portu bulacağız – Apple’ın tüm telefonlarını bu standarda geçirdiği bir dönemde beklenmeyen bir hareket.

Başka ilginç bir bilgi daha var: iPhone SE 4, bir Action düğmesine sahip olabilir. Bu, iPhone 15 Pro’da ortaya çıktı, ancak giriş seviyesindeki iPhone 15’te bulunmadı, bu da iPhone SE 4’ün içine alabileceğini gösteriyor ve Apple’ın bunu tüm iPhone serisine yakında getirebileceği anlamına geliyor.

Ancak iPhone SE 4’ün sahip olmayacağı bir şey, MacRumors’a göre, bir “kapasitif Yakalama düğmesi“dir – bu, görünüşe göre iPhone 16 piyasaya sürülünceye kadar beklenmiyor.

Fiyat konusunda MacRumors bir doğrulama yapmadı; elimizde sadece iPhone SE 3’ün mevcut 429 dolarlık fiyatı var. Ancak, MacRumors’ün raporu, yeni iPhone SE 4’ün 2025 yılında piyasaya sürüleceğini iddia etti – sözde iPhone 17 serisiyle aynı yıl. Bu tahminlerin doğru olup olmadığını görmek için o zamana kadar gözlerimizi açık tutmamız gerekecek.

Motorolanın katlanabilir konseptli telefonu ile ilgili yazdığımız habere göz atmayı unutmayın.

1 Comment

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir