Blog Haberler

Teknoloji GO > Haberler > Telefon / PC > Motorola Katlanabilir Telefon Konseptini Tanıttı
motorola 2

Motorola Katlanabilir Telefon Konseptini Tanıttı

Motorola katlanabilir telefon konseptini Tech World 2023 fuarın da tanıttı.Bilekte gibi sarılabilecek, masa üstünde stand gibi duran ve kendi tabanı üzerinde durabilecek esnek bir akıllı telefon konseptine ikinci bir deneme yaptı.

Bu, ana şirket Lenovo’nun bükülebilir bir akıllı telefon fikri ile ilk denemesi değil. Meghan McCarthy, benzer bir konsepti 2016 Tech World Keynote etkinliğinde tanıtmıştı.

Ne yazık ki, bundan sonra başka bir gelişme olmamıştı, ancak bir bileklik gibi takabileceğiniz bir telefon üzerinde çalışıldığı görmüş olduk.

Net teknik özellikler paylaşılmamış olsa da, en son konsept ön tarafta esnek bir 6.9 inç pOLED ekranla FHD+ çözünürlüğe sahip. Bunun ardında sert bir yapı yerine, Motorola cihazın geleneksel düz pozisyonundan geriye doğru bükülmesine ve farklı kullanım modlarına geçmesine izin verecek bir dizi menteşe yer vermiş.

Tam bir Android deneyimi sunacağı biliyoruz. Kendi kendine ayakta durma modundayken 4.6 inçlik bir ekranda kompakt bir görünüm sunmakta. Ayrıca, çadır moduna dönüştürülebilir veya kullanıcının bileğine Ritmo Mundo Reflex saati gibi takılabilir ve kullanıcılara “yoldayken bağlantıda kalmak için motorola razr 40 ultra’nın dış ekranına benzer bir deneyim” sunmuş oluyor.

İkinci deneme, giyilebilir akıllı telefon için sizce iyi bir demo olmuş mu ? Motorola, hala olasılıkları keşfetmeye devam ediyor gibi görünüyor, ancak şirketin İnovasyon Araştırma ekibinden Lexi Valasek’in çalışan prototipi gösterdiği ve burada zaman damgasıyla işaretlenen videoda görebilirsiniz. Ayrıca, modaya düşkün kullanıcılar için kullanışlı yapay zeka destekli ekran duvar kağıdı geliştirme özelliğini de önceden tanıtılmıştı.

4 Comments

 • Tahir adıyaman 2 Kas 2023

  Bu telefon Türkiye’de satışta mı?

  • teknogo 2 Kas 2023

   Merhaba,
   Ürün bir konsept çalışma. Şu an için her hangi bir satışı yok. Ama yakın zamanda bu ve bunun gibi cihazları göreceğiz.

 • Cem 5 Kas 2023

  Katlanır telefonlar konusunda hala emin olamıyorum. Özellikle kullanımının ergonomik olarak pek iyi olmadığını düşünenlerdenim. Alana birşey demem ama tercihim değildir.

 • nkontas 11 Kas 2023

  Günümüzde artık hiçbir şey uzun ömürlü değil. Kullan at formatında.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir