Blog Haberler

Teknoloji GO > Haberler > Teknoloji Haberleri > Roborock S8 Pro Ultra İnceleme: Her Şeyi Yapabilen Bu 2’si 1 Arada Elektrikli Süpürge
Roborock S8 Pro Ultra

Roborock S8 Pro Ultra İnceleme: Her Şeyi Yapabilen Bu 2’si 1 Arada Elektrikli Süpürge

Evdeki en kirli durumlarla başa çıkabilen Roborock S8 Pro Ultra’yı düşünüyorsunuz, ancak yüksek fiyatına değer mi? Hadi bakalım.

Son bir yıl içinde birçok robot süpürgeyi test ettim, ancak son zamanlarda zeminimi temizleyen şey hiçbiriyle kıyaslanamaz.

Roborock S8 Pro Ultra cesurca söyleyebilir ki bu model, diğer tüm robot süpürgelerini utandırıyor. Son model gerçekten eller serbest, 2’si 1 arada bir makine; kendini yıkar, kurular, boşaltır, tekrar doldurur ve en önemlisi, kendini temizler. Ayrıca çift kauçuk fırçalara ve zeminin derinlemesine temizlenmesini sağlayan VibraRise 2.0 teknolojisine sahip. Ve bunun bedeli 1.600 dolar.

Roborock S8 Pro Ultra 1
Roborock S8 Pro Ultra İnceleme: Her Şeyi Yapabilen Bu 2'si 1 Arada Elektrikli Süpürge 1

Roborock S8 Pro Ultra Avantajlar ve Dezavantajlar

Avantajlar

  • 6,000 Pa Emiş Gücü: Güçlü emişle etkili temizlik.
  • Reaktif 3D Engelden Kaçınma: Zorlu engelleri aşma yeteneği.
  • Stres-Free, Kendini Temizleyen Islak Mop Başlığı: Rahatlatıcı, kendini temizleyen mop başlığı.

Dezavantajlar

  • Yüksek Fiyatlı: Fiyatı biraz yüksek.
  • Toz Haznesi Sadece İşin Sonunda Boşaltılır: Toz haznesi sadece işin sonunda boşaltılır.

Roborock S8 Pro Ultra Teknik Özellikler Tablosu

ÖzellikDeğer
Boyutlar21.18 x 20.31 x 19.06 inç
Ağırlık41.8 pound
Emiş Gücü6,000 Pa
Pil1 adet Dahili Lityum İyon Pil
UyumiOS ve Android için Roborock Uygulaması
Dahil Olan Bileşenler1x S8 Pro Ultra Robot Süpürge, 1x RockDoc Ultra Dock, 1x Şarj İstasyonu, 1x Güç Kablosu, 1x Kullanım Kılavuzu

Roborock S8 Pro Ultra Modeli İle Gelen Yenilikler

1. Artan Emiş Gücü

Eğer sürekli olarak yerde saç teli, kir veya kalıntı bulan biriyseniz, bir robot süpürgenin Pa (Paskal basınç birimi) cinsinden ölçülen emiş gücü sizin için gerçekten önemli olacaktır. Roborock S8 Pro Ultra, geçen yılın modelindeki 5,100 Pa’dan artırılmış olan 6,000 Pa’lık bir dereceye sahiptir. Bu, halılarım ve kilimlerim üzerinde güzel halı çizgileri bırakmak için yeterli olmuştur.

Geleneksel el süpürgeleri kadar güçlü olmayabilir, ancak S8 Pro Ultra, halı odalarımla günlük olarak başa çıkmak için yeterince güçlü olmuştur. Test süremde, robotum en zorlu süpürme ihtiyaçlarıma ayak uydurduğu için gerçekten el süpürgemi çıkarmam gereken bir neden bulamadım.

Roborock S8 Pro Ultra 2
Roborock S8 Pro Ultra İnceleme: Her Şeyi Yapabilen Bu 2'si 1 Arada Elektrikli Süpürge 2

2. Otomatik Fırça Kaldırma

Roborock S8 Pro Ultra, yüzeylerinizi bir seansta hem süpürebilen hem de silebilen ve bunu sağlayan yeni otomatik fırça kaldırma teknolojisine sahiptir. Robotun yapay zeka teknolojisi, fayanstan laminata, ahşaptan halı ve kilime geçiş yaptığınızı hissettiğinde, mop pedini uygun şekilde kaldırır ve yumuşak yüzeylerinizin ıslanmasını önler. Ve oldukça tepki veren bir şekilde yapar, makineyi vites değiştirmesi gerektiğinde neredeyse hiç yavaşlatmaz.

S8 Pro Ultra, diğer donanım parçalarını da kaldırabilir. Örneğin, robot, sadece mop başını aşağıda bıraktığında lastik ruloları kaldırabilir. Ya da, lastik ruloları ve mop başını kaldırarak otomatik boşaltma üssüne daha hızlı geri dönebilir. Tüm bunlar, robotun kendisi tarafından, seçtiğiniz temizlik modlarına bağlı olarak yapılır.

3. Gerçekten Çalışan Eller Serbest Bir Robot

Üreticiler, robot süpürgelerinin “eller serbest” olduğunu söylemeyi severler, ancak bunun her zaman doğru olmadığını bilmek için yeterince test yaptım. Neyse ki, Roborock S8 Pro Ultra bu istisnalardan biridir; makineyi bir görevle programlayabildim ve birkaç gün veya daha fazlası boyunca onu düşünmem gerekmeksizin bırakabildim.

Roborock uygulamasında yaşam tarzıma dayalı bir temizlik programı bile belirledim ve süpürge, geri dönmeme gerek kalmadan görevlerini tamamlamayı başardı. Dikkatinizin gerektiği tek zamanlar, sistem telefonunuza temizlik tankını doldurmanız veya fazla suyu boşaltmanız veya zaman zaman toz torbasını değiştirmeniz konusunda uyardığında olur. Şarj ve diğer tüm işlemler otomatiktir.

Sonraki Modelde Görmek İstediğim Özellikler

1. Anında Boşalan Toz Haznesi

Roborock S8 Pro Ultra ile ilgili düzeltilmesi gereken çok az şey var; gerçekten de çok iyi bir makine. Ancak, gelecek yılki Pro Ultra modelinde görmek istediğim bazı önemli özellikler var.

2. Gereğinden Fazla Konuşkan Bir Asistan

Test ettiğim tüm Roborock cihazlarıyla karşılaştığım bir şey, ne kadar konuşkan oldukları. Konuşkan derken, robotun her seferinde ne yaptığını ve ne yaptığını duyurması anlamına geliyor. Özellikle bu makine için, mopu yıkayacağını, işe başlayacağını, her iki tankın boşaltılması veya doldurulması gerektiği her zaman ve birkaç diğer mesajı size bildirecektir.

Sonuç

Roborock S8 Pro Ultra, piyasadaki en pahalı 2’si 1 arada makinelerden biri, hatta belki de birincisi olabilir, ancak dürüstçe şunu söyleyebilirim ki, buna yatırım yapmaya gerçekten değer. Çıplak ayakla dolaşabilirim ve zeminimin temizliğini hissedebilirim ve bu, robot süpürgeleri ve moplarla elde etmenin zor olduğu bir şey. S8 Pro Ultra’nın el serbest doğası beni kazandı. Günlerce müdahale etmeme gerek kalmadan çalışabilir ve robot, her gün en az bir odayı temizler.

Satın Almalı Mıyım?

Eğer çocukları, hayvanları, yoğun bir yaşam tarzınızı veya bunun gibi şeyleri olan biriyseniz, Roborock S8 Pro Ultra’ya yatırım yapmak inanılmaz bir zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır. Üçüncü trimesterde birinci kez anne adayı ve evcil hayvan sahibi olarak, bu robotun bana kazandırdığı zaman ve enerji, fiyatını haklı çıkarıyor. Ancak, daha az maliyetli ve daha az emiş gücüne sahip geçen yılın Roborock süpürgeleri gibi alternatifler de bulunmaktadır.

Düşünülebilecek Alternatifler

1. Roborock S7 MaxV Ultra Şarj İstasyonu

S7 MaxV Ultra, S8 Pro Ultra’nın çoğu özelliğine sahip ancak daha uygun bir fiyat etiketine sahip. Ancak emiş gücü o kadar güçlü değil.

2. İRobot Roomba Combo j7+ Ev Ortamında Şarj Edilmiş Durumda

Roomba Combo j7+, iRobot’un ilk 2’si 1 arada makinesidir ve ihtiyaca göre mop başlığını kaldırmak ve indirmek için çekilebilir kollara sahiptir.

3. Ecovacs Deebot T10 Omni

5000 Pa emiş gücü ve döner mop başlıklarıyla Deebot T10 Omni, 2’si 1 arada bir makine arıyorsanız başka harika bir seçenektir.

eufy Clean X9 Pro Hibrit Akıllı Robot Süpürge – Mob İstasyonlu

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir