Blog Haberler

Teknoloji GO > Haberler > Teknoloji Haberleri > Samsung Galaxy S24 Yakında Geliyor: Lansman ve Ön Sipariş Detaylarına Göz Atın
Galaxy S24 1

Samsung Galaxy S24 Yakında Geliyor: Lansman ve Ön Sipariş Detaylarına Göz Atın

Samsung, 2024’ün ilk Galaxy Unpacked etkinliğini iddia edilen olarak tamamladı. Samsung, Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra‘yı 17 Ocak 2024 tarihinde San Jose, ABD’de tanıtacak.

Gelecek lansman etkinliği, önceki etkinliklere göre yaklaşık 15 gün daha erken gerçekleşecek. Samsung, Ocak ayı içinde yeni amiral gemilerini dünya genelinde kullanıma sunacak.

Galaxy S24 serisi için ön siparişler 17 Ocak’ta başlayacak. Güney Kore gibi pazarlarda, saat farkı nedeniyle 19-25 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Ön açılış, rezervasyon yapan alıcılar için 26-30 Ocak tarihleri arasında yapılacak, küresel olarak kullanılabilirlik ise 30 Ocak’tan itibaren bekleniyor.

Galaxy S24 2
Samsung Galaxy S24 Yakında Geliyor: Lansman ve Ön Sipariş Detaylarına Göz Atın 1

Samsung Galaxy S24 Özellikleri

İlk söylentiler, Samsung’un Galaxy S24 Ultra ile kazanan formülü değiştirmeyeceğini ortaya koyuyor. Bu nedenle, çoğunlukla küçük ve evrimsel iyileştirmeleri bekliyoruz, bunlar arasında ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere daha hızlı yeni bir yonga seti, daha büyük bir pil, muhtemelen daha hızlı şarj ve çok daha parlak ve (muhtemelen) daha akıcı bir ekran yer alabilir.

Galaxy S24 Ultra’nın muhtemelen Şubat 2024’te duyurulması ve kısa bir süre sonra satışa çıkması bekleniyor. Galaxy S24 Ultra’yı heyecan verici bir telefon haline getirmek için Samsung’un daha fazla yol bulmasını umuyoruz.

İşte Galaxy S24 Ultra‘nın beklenen değişiklikleri özetle: Yeni titanyum tasarım (muhtemelen sadece Galaxy S24 Ultra‘ya özgü olabilir!) Telefon muhtemelen dünya çapında gelecek Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yongasını özel olarak kullanacaktır. Samsung’un kendi Exynos yonga setinin geri dönmesi söylentileri de var, ancak muhtemelen yalnızca Galaxy S24/S24 Plus’ı süsleyebilir. İyileştirilmiş yeni 200MP kamera sensörü dolaşımda olabilir. Yeni 5.0X telefoto, 10X periskopun yerine geçebilir. Samsung, 2.500 nit zirve parlaklığına ulaşabilen daha parlak bir ekran kullanabilir. Galaxy S24 Ultra’da 16GB’a kadar RAM bulunabilir.

ÖzelliklerGalaxy S24 Ultra Öngörülen Değişiklikler
TasarımYeni titanyum tasarım (Galaxy S24 Ultra’ya özgü)
Yonga SetiQualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (globalde özel)
Kameraİyileştirilmiş 200MP kamera sensörü
TelefotoYeni 5.0X telefoto (10X periskop yerine)
Ekran Parlaklığı2.500 nit zirve parlaklığına sahip daha parlak ekran
RAM KapasitesiGalaxy S24 Ultra’da 16GB’a kadar RAM

Teknoloji haberleri ile ilgili tüm yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir