Blog Haberler

Teknoloji GO > Haberler > Teknoloji Haberleri > Samsung, Güney Kore’de Akıllı Telefon Pazarında %80’lik Bir Paya Ulaştı | Samsung ve Naver, Akıllı Ofis Binalarını Tanıtacak
Samsung

Samsung, Güney Kore’de Akıllı Telefon Pazarında %80’lik Bir Paya Ulaştı | Samsung ve Naver, Akıllı Ofis Binalarını Tanıtacak

Counterpoint Research’in raporuna göre, yüksek kaliteli cihazlara olan talebin azalmasıyla birlikte Samsung, yılın üçüncü çeyreğinde Güney Kore’nin akıllı telefon satışlarının %80’den fazlasını elde etti.

Ülkede üçüncü çeyrekte 3.4 milyon akıllı telefon satıldı, bir önceki yıla göre %10 düşüş yaşandı. Samsung’un akıllı telefonları pazarı domine etti ve toplam satışların %84’ünü ele geçirdi.

Belirtilen dönemde Apple’ın pazar payı, Ekim ayında mağazalarda satışa sunulan en son iPhone 15 serisinin gecikmesine rağmen 2 puan artarak %15’e yükseldi. Yeni piyasaya sürülen Galaxy Z Flip 5 ve Fold 5’in popülerliği, şirketin daha fazla pazar payı elde etmesine yardımcı oldu. Diğer akıllı telefon üreticileri arasında Motorola ise pazarın %1’ini elinde tuttu.

Samsung 1
Samsung, Güney Kore'de Akıllı Telefon Pazarında %80'lik Bir Paya Ulaştı | Samsung ve Naver, Akıllı Ofis Binalarını Tanıtacak 1

Samsung ve Naver, Akıllı Ofis Binalarını Tanıtacak

Samsung ve Naver Cloud, Güney Kore ve küresel pazarda geleceğin zeka dolu akıllı ofis binalarının büyümesini hızlandırmak amacıyla işbirliği yapmak üzere bir işbirliği mutabakatı (MOU) imzaladı. Samsung, SmartThings ve 5G’yi Naver Cloud’un yeni Naver 1784 genel merkezine uygulanan çözümle entegre ederek B2B müşterileri için entegre bir çözüm sunmak üzere özel bir paket ürünü tanıtmayı planlıyor.

Özellikle her iki şirket de, kullanıcı odaklı genişleyen bir geleceğin akıllı ofis binası için bir toplam platform oluşturmayı planlıyor. Bu platform, entegre bina kontrolü, enerji erişimi ve güvenlik yönetimini mümkün kılacak.

Güncel teknoloji haberlerine ait tüm yazılarımıza buradan göz atabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir