Blog Haberler

Teknoloji GO > Haberler > Teknoloji Haberleri > Ücretsiz Adobe Photoshop Nasıl Edinilir: Seçenekler ve İpuçları
Ücretsiz Adobe Photoshop Nasıl Edinilir: Seçenekler ve İpuçları

Ücretsiz Adobe Photoshop Nasıl Edinilir: Seçenekler ve İpuçları

Adobe Photoshop’u ücretsiz edinmek istiyorsanız, birkaç seçeneğiniz var. CC aboneliği ödemek istemiyor musunuz? İşte size sunulan seçenekler:

Photoshop CC Dışındaki Uygulamaları Keşfedin

Çoğu kişinin “Photoshop” dediğinde aklına gelen, 2013’ten beri tam sürümün Adobe Creative Cloud aboneliği gerektiren CC sürümüdür. Ancak unutmayın ki, sadece abonelikle erişilebilen bu sürüm dışında da birçok Photoshop uygulaması bulunmaktadır.

1. İhtiyacınıza Uygun Planı Seçin

Evet, Photoshop CC en iyi ve en güçlü sürüm olabilir, ancak herkesin ihtiyaç duymadığı araçları ve özellikleri içerir. Sadece ara sıra fotoğraf düzenlemek istiyorsanız, bu kadar paraya değmez. Lightroom ile birleştirilmiş bir plan aylık veye yıllık olarak yüksek fiyatlara gelebilir.

2. Ücretsiz veya İndirimli Seçenekleri Değerlendirin

Photoshop’a ücretsiz erişmek istiyorsanız, üç gerçekten ücretsiz seçenek ve bir aboneliği daha uygun hale getiren üç potansiyel indirim seçeneği bulunmaktadır.

Eğer bu seçeneklerden memnun değilseniz, en iyi ücretsiz ve uygun fiyatlı fotoğraf düzenleme yazılımlarını içeren ayrı bir makalemizi inceleyebilirsiniz.

ucretsiz Photoshop 1
Ücretsiz Adobe Photoshop Nasıl Edinilir: Seçenekler ve İpuçları 1

3. Adobe Photoshop Ücretsiz Deneme Sürümünü Kullanın

Adobe, Photoshop dahil tüm Creative Cloud uygulamalarının ücretsiz yedi günlük bir deneme sürümü sunmaktadır. Bu, herhangi bir kısıtlama olmadan tam sürüm yazılımdır:

Deneme süresinden sonra hangi aboneliği seçeceğinizi ve ödeme bilgilerinizi girmeniz gerekecek. Deneme süresi sona ermeden önce iptal ettiğinizden emin olun. Ancak Adobe genellikle tam bir geri ödeme için satın alım tarihinden itibaren 14 günlük bir pencere sunar.

Bu tam sürüm sadece masaüstü işletim sistemlerinde kullanılabilir. Windows kullanıcıları, en az 8GB RAM’e sahip Windows 10 veya sonraki sürümlerini çalıştırmalıdır, ancak 16GB önerilir. ARM tabanlı cihazlar, Surface Pro X gibi, 8GB RAM ve 4GB GPU RAM’e sahipse uyumludur.

Mac kullanıcıları için macOS sürüm 11.0 (Big Sur) veya sonrasını çalıştırmanız gerekecek – yani Kasım 2020’den bu yana piyasaya sürülen herhangi bir yazılım sürümü. Minimum 8GB RAM gereklidir, ancak yine de 16GB önerilir.

Windows ve Mac sistem gereksinimleriyle ilgili daha fazla ayrıntıyı Adobe’nin web sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz deneme sayfasının altındaki Adobe SSS’lerini okumak da faydalı olacaktır.

ucretsiz Photoshop 2 jpg
Ücretsiz Adobe Photoshop Nasıl Edinilir: Seçenekler ve İpuçları 2

4. Photoshop Express’i Android, iOS ve Windows’ta Ücretsiz Edinin

Eğer sadece temel fotoğraf düzenleme araçlarına ihtiyacınız varsa, Adobe size Photoshop Express adlı ücretsiz bir uygulama sunuyor. Daha önce Spark olarak bilinen bu uygulama, App Store ve Google Play üzerinden mobil cihazlarda ve Microsoft Store üzerinden Windows cihazlarda mevcuttur.

Sadece kesip biçme ölçü değiştirme gibi temel düzey işler yapacaksanız irfanview programının ücretsiz sürümü size bu konuda yardımcı olabilir.

Ücretsiz bir uygulama için oldukça iyidir, ancak tam Photoshop sürümüyle hiç benzerlik taşımaz. Daha çok Snapseed veya Google Photos ve Windows’a entegre edilmiş diğer hızlı fotoğraf düzenleme uygulamalarına benzer. Bu, filtreler ekleyebileceğiniz, kırpabileceğiniz, dönüştürebileceğiniz, maskeler ekleyebileceğiniz ve perspektif, parlaklık ve doygunluğu ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Photoshop Express‘in tam özellik yelpazesiyle ilgili ayrıntılara Adobe’nin web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yapamayacağınız şey, görüntülerin belirli bölümlerini düzenlemek (ancak kırmızı göz düzeltme ve leke iyileştirme araçlarını kullanırken) veya tam sürümde aşina olduğunuz gibi çoklu katmanları desteklemektir. Ancak uygulama ücretsizdir ve sadece bir Adobe hesabı ile giriş yapmanızı gerektirir, bu nedenle Photoshop Express’e bir şans vermek değerli olabilir. İhtiyacınız olan tüm araçları sunabilir.

Photoshop Camera’yı Android ve iOS Üzerinde Ücretsiz Edinin

Photoshop Camera uygulaması, adından da anlaşılacağı gibi, fotoğraf çekerken efektler ve filtreler ekler.

Bu uygulama, normal kamera uygulamanızın yerine geçebilir ve fotoğrafı çekerken görüntünüzü etkili bir şekilde ‘photoshop’ yapmanıza olanak tanır. Görüntüyü yakaladıktan sonra herhangi bir araç bulunmamakla birlikte ücretsizdir ve App Store ve Google Play’de mevcuttur.

Photoshop Elements 2023’ü Edinin: Photoshop CC Alternatifi

Ücretsiz seçenekler burada sona erebilir, ancak daha tüketici dostu diğer seçenekler mevcuttur.

Photoshop CC’nin en iyi alternatifi Photoshop Elements’tir. Creative Cloud abonelik maliyetleri olmadan ‘gerçek’ Photoshop isteyenler için idealdir.

Temelde, tam Photoshop’un daha kullanıcı dostu bir versiyonudur, ancak en popüler özelliklerini ve araçlarını korur. Birçok kişi için, Elements, Photoshop’un kendisidir.

Bu programı kullanarak çoklu katmanlarla görüntüler oluşturabilir, arka planları etkilemeden boyutlandırabilir ve arka planları ile istenmeyen nesneleri değiştirebilirsiniz. Kullanımı kolaydır ve renkleri ayarlama, sanatsal efektler ekleme ve hatta bir fotoğrafı meme haline getirme gibi popüler düzenlemeler için birçok Guided Edit bulunmaktadır.

Elements, slaytlar oluşturmanıza olanak tanır ve tüm fotoğraflarınızı takip etmeniz için kullanışlı bir düzenleyiciye sahiptir. Ayrıca, tam Photoshop gibi çalışan bir ‘Uzman’ modu vardır. Eğer bu konuda deneyiminiz varsa, bu size oldukça tanıdık gelecektir.

Photoshop Elements, Windows ve macOS için kullanılabilir ve donanım gereksinimleri tam sürümle benzerdir.

Amazon Üzerinde Adobe Photoshop İndirimleri Bulun

Amazon, tam Photoshop ve diğer Creative Cloud uygulamalarının tam sürümlerinde indirim bulmak için iyi bir yerdir.

Adobe, zaman zaman %20 indirimle kendi satışlarını yapsa da daha önce %40’a kadar indirim görmüştük.

Öğrenci veya Öğretmen İseniz Photoshop İçin İndirim Alın

Adobe, yalnızca Photoshop için öğrenci indirimi sunmasa da, öğrenci ve öğretmenler, tam Creative Cloud paketinde büyük bir indirim alabilirler. Bu, ABD’de %60’dan, İngiltere’de ise %65’ten fazla indirim anlamına gelir.

Öğrenci ve öğretmenler, yılda iki farklı ödeme planından birini seçebilirler:

  • Yıllık peşin: ₺1.526,40/yıl
  • Aylık ödenen yıllık: ₺127,20/ay

Öğrenci indirimi, 1TB Photography Plan ve Single App Photoshop abonelik planından daha uygun bir fiyat sunar.

Ancak bu indirime sahip olmak için öğrenci kimliğinizi veya kurumsal bağlantınızı kanıtlamanız gerekecektir. Tüm uygunluk gereksinimlerini burada bulabilirsiniz.

Bu sadece size Photoshop’u değil, aynı zamanda Illustrator, Lightroom, InDesign, Premiere Pro, Acrobat Pro, Express ve Adobe XD gibi diğer güçlü Adobe uygulamalarını önemli ölçüde düşük bir fiyatla sunar. Tam Creative Cloud paketinde bulunan tüm uygulamaları buradan inceleyebilirsiniz.

Tüm teknoloji haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir