Blog Haberler

Teknoloji GO > Haberler > Teknoloji Haberleri > Xiaomi’nin Yeni İşletim Sistemi, Akıllı Telefonlarını Ev Aletleri ve Elektrikli Araçlarla Bağlayacak
hyperos

Xiaomi’nin Yeni İşletim Sistemi, Akıllı Telefonlarını Ev Aletleri ve Elektrikli Araçlarla Bağlayacak

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticisi Xiaomi, satışları artırmak amacıyla ev aletleri ve elektrikli araçlarla daha iyi entegrasyon sunan yeni bir işletim sistemi tanıtmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Çinli sosyal medya platformu Weibo’da bir gönderide “İnsanlar, arabalar ve evlerin bütün ekosistemini kapsayan bir işletim sistemi inşa edeceğiz” diyen Xiaomi’nin Başkanı ve CEO’su Lei Jun, işletim sistemi olan HyperOS‘u duyurdu.

Ayrıca, yeni OS ile donatılacak olan şirketin yaklaşan Xiaomi 14 serisi akıllı telefonlarının üretimine başlandığını duyurdu. Çin medyasına göre telefonlar Ekim ayında piyasaya sürüldü.

Mevcut özel MIUI işletim sistemini değiştirecek olan HyperOS, Google’ın Android ve şirket içi yazılımın bir karışımı gibi görünüyor. Teknik özellikler henüz açıklanmadı.

Xiaomi HyperOS 3
Xiaomi'nin Yeni İşletim Sistemi, Akıllı Telefonlarını Ev Aletleri ve Elektrikli Araçlarla Bağlayacak 1

Xiaomi Şirketi Hakkında IDC’ nin Açıklamaları Şu Şekilde;

ABD’deki araştırma şirketi IDC’ye göre, Xiaomi akıllı telefonlarının dünya çapındaki sevkiyatı, talepteki durgunluk nedeniyle devam eden bir düşüşe rağmen, Nisan-Haziran döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16 azalarak 33.2 milyon birime düştü ve yüzde 13’lük bir payla üçüncü sıraya yerleşti.

Xiaomi ayrıca elektrikli süpürgeler ve televizyonlar gibi ev aletleri üretiyor ve 2024 yılında elektrikli araçların seri üretimine başlamayı planlıyor.

Aynı zamanda HyperOS’ u destekleyen Xiaomi akıllı saatleri yakında geliyor.

2 Comments

  • Nuray Kaynar 7 Kas 2023

    Ortalık işletim sistemi doldu. Bu kadar çok işletim sistemi birbiri ile entegre olabilecek mi?

  • Tahsin 9 Ara 2023

    Bu ürünlerin birbirileri ile entegre çalışması bayağı kolaylık sağlıyor aslında. Ama işte farklı markalı ürünlerin birbirleri ile entegrasyonu sıkıntı, bence buna çözüm bulunmalı

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir