Blog Haberler

Teknoloji GO > Haberler > Teknoloji Haberleri > Yeni Galaxy S24 Detayları, Samsung Önemli Kararlar Alacak Gibi
Galaxy S24

Yeni Galaxy S24 Detayları, Samsung Önemli Kararlar Alacak Gibi

Samsung Galaxy S24 sadece Snapdragon ile gelmeyebilir. Exynos yonga setlerinin markalaşmasını biraz daha gösterişli ve heyecan verici bir şey için değiştirme hazırlığında değil, ancak Güney Koreli şirket, Exynos etrafında yaygın olan performans endişeleriyle ilgilenmelidir, ki bu endişeler Samsung topluluğu ve ötesinde mevcuttur.

Bu hafta, Samsung’un “Exynos” adını “Dream Chip” olarak değiştirmeye hazırlandığına dair tartışmalar yaşandı, sözde “Dream Team” inin şirket içindeki bir sonraki nesil Exynos silikonu üzerinde çalıştığı liderliği takip ediyor.

Galaxy S24 2
Yeni Galaxy S24 Detayları, Samsung Önemli Kararlar Alacak Gibi 1

Samsung Semiconductors’tan bir sözcü, Android Authority’den Hadlee Simons’a özel olarak konuşarak, “Marka değiştirme söylentisi doğru değil. Referansınız için, bahsi geçen marka adı [Dream] sadece iç bir proje adıdır… Marka değiştirmeyle ilgili tüm söylentiler doğru değil.” dedi.

O zaman Exynos olacak.

Yine de Samsung, Exynos yonga setinin performansıyla ilgili endişeleri ele almak zorunda kalacaktır, özellikle de Samsung topluluğu.

Yaklaşan Galaxy S24 ve S24+ modellerinin, hangi bölgede satın alındığına bağlı olarak Samsung’un Exynos 2400 veya Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 yonga setleri ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Daha önceki yıllarda, Snapdragon’un sunduğu ek performans ve pil ömrü, birçok kişiyi bu modelleri aramaya ve dünya genelinde en iyi performansa sahip olmalarını sağlamak için göndermeye yönlendirdi. Geçen yıl, bu talep, Samsung’un Galaxy S23 ailesini yalnızca Snapdragon ile bir seçenek olarak piyasaya sürdüğü şekilde etkili bir şekilde ortadan kaldırıldı.

Galaxy S24 Çıkışında Ne İle Karşılaşacağız?

Ancak önümüzdeki Galaxy S24 ailesi için durum böyle olmayacak. Galaxy S24 Ultra’nın yalnızca özel bir “Samsung için Snapdragon 8 Gen 3” ile sunulacağı bu ailede, Galaxy S24 ve Galaxy S24+, bölgeye bağlı olarak Snapdragon veya Exynos ile geri dönecek. Ancak son benchmark testleri takipçileri sakinleştirmemiş görünüyor.

Samsung’un bir sonraki “Galaxy Unpacked” lansman etkinliğinin büyük olasılıkla 17 Ocak’ta gerçekleşmesi bekleniyor ve bu noktada Exynos ve Qualcomm farklılıklarını göreceğiz.

Tüm teknoloji haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

1 Comment

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir